Grupinės vaikų plaukimo treniruotės

_

Siekiant kuo aukštesnės mokymo plaukti kokybės, mūsų baseine besimokantys plaukti vaikai skirstomi į grupes pagal amžių :

Plaukimo treniruotės 3-5 metų vaikams – „Varliukai“

vaiku traukinukas

Vaikų skaičius grupėje – 5-6 vaikai.

Plaukimo treniruotės su mažiausiais baseino plaukikais pradedamos lengva žaidimo forma. Po atlikto apšilimo sausumoje „Varliukai“ kviečiami pažvejoti ir susidraugauti su vandeniu. Treniruotės metu treneris su vaikais lipa į vandenį, taip užtikrinant vaikų saugumą. Pasitikėjimą savimi suteikia ir ant vandens paviršiaus išsilaikyti padeda naudojamos pagalbinės priemonės – diržai, lentelės, „makaronai“. Treniruočių metu vaikai išmoksta pūsti burbulus vandenyje, išsitiesti ir slinkti vandens paviršiumi gulint ant pilvo ir nugaros, mokosi atlikti taisyklingus kojų judesius, derinant tai su kvėpavimu. Mokymosi procese naudojami įvairūs skęstantys žaislai. Mažyliai išmokę pūsti burbulus kviečiami pažaisti ir iš baseino dugno ištraukti nuskendusius žaislus. Žaisdami vaikai daug ko išmoksta greičiau ir įgūdžiai išlieka ilgiau. Grupinėse plaukimo treniruotėse treneriai dirba su penkiais – šešiais vaikučiais. Mažos grupės leidžia vienodai paskirstyti dėmesį vaikams ir  skirti daugiau laiko aiškinant naujas užduotis, taisant klaidas kiekvienam vaikui individualiai. Nustatyta, kad toks vaikų kiekis grupėje optimaliausias darbui, kuomet treneris gali išlaikyti tokio amžiaus vaikų dėmesį ir pasiekti norimų rezultatų.  Pagrindiniai lavinami įgūdžiai šiose grupėse – kojų darbas vandenyje bei plaukimas nugara. Vaikai, pagalbinių priemonių pagalba (plaukimo lentelės, „makaronai“) mokomi taisyklingų kojų judesių. Įvaldžius juos pradedama mokytis plaukti nugara. Mokymo plaukti trukmė treniruotės metu yra 30-45 min. Treneris dirbdamas su vaikais vandenyje vertina situaciją ir gali šį laiką savo nuožiūra keisti. Baigiamasis pamokos akcentas – žaidimai vandenyje ir šuoliai į vandenį. Taip vaikai skatinami įveikti baimes, išmokti taisyklingai atlikti šuolius, saugiai elgtis vandenyje. Pasidalinti įspūdžiais, susišildyti ir atsigaivinti po treniruotės mažieji plaukikai gali užsukę į pirtį. Čia juos prižiūri baseino treneriai arba gelbėtojas.

Keliami uždaviniai:
-nuplaukti 25 m krauliu arba nugara naudojant pagalbines priemones;

-atlikti šuolį į vandenį maksimaliai vertikalioje padėtyje be pagalbinių priemonių;
-laikytis ant vandens paviršiaus be pagalbinių priemonių.
Dažnai tėvai klausia, per kiek laiko jų vaikas išmoks plaukti. Vieno, visiems tinkančio, atsakymo į šį klausimą nėra. Vaikų plaukimo rezultatai priklauso nuo treniruočių skaičiaus per savaitę, vaikų motyvacijos treniruotis, organizmo atsparumo ligoms,  grūdinimosi ir bendros drausmės treniruotės metu. Mūsų baseine „Varliukų“ grupėse treniruotės vyksta vieną kartą per savaitę. Norintiems lankyti treniruotes intensyviau – 2 kartus per savaitę, suteikiama galimybė pasirašyti dvi paslaugų teikimo sutartis.

6 - 8 metų grupė

Plaukimo treniruotės 6-8 metų vaikams – „Ančiukai“

Vaikų skaičius grupėje – 10-11 vaikų.

Jei jūsų vaikui nepatinka komandinės sporto šakos, bet norite, kad jis užsiimtų aktyvia veikla ir būtų sveikas, tai gali suteikti plaukimas. Grupinėse plaukimo treniruotėse vaikai ne tik mokosi plaukti, bet ir ugdo ištvermę, savarankiškumą, stiprina imunitetą ir kūną.
Plaukimo treniruotė prasideda nuo apšilimo sausumoje arba vandenyje. Pagrindinė dalis – mokymas plaukti trunka 30-45 min. Treneris dirbdamas su vaikais ir vertindamas situaciją, gali savo nuožiūra keisti treniruotės eigą. Grupėse yra 10-11 vaikų. Nustatyta, kad toks vaikų kiekis yra optimaliausias darbui, kuomet treneris kiekvienam gali skirti pakankamai laiko treniruotės metu, aiškinant užduotis, taisant plaukimo techniką.
6-8 m amžiaus grupėse dominuoja du stiliai – laisvasis stilius (kraulis) ir plaukimas nugara. Treniruočių metu vaikai mokosi išpūsti orą vandenyje, išsitiesti ir atsispyrus nuo sienelės slinkti vandens paviršiumi gulint ant pilvo ir nugaros. Atlieka plūdrumo pratimus, kurių metu plaukiant ant pilvo ir nugaros derina rankų judesius su kojų judesiais bei taisyklingu kvėpavimu.
Užsiėmimo pabaigoje plaukikai treniruojasi taisyklingai atlikti įvairius šuolius į vandenį: starto šuolį, nėrimą galva ir kt. Vaikams aiškinama kaip saugiai elgtis vandenyje, kaip įvertinti situaciją, ko patartina nedaryti nepažįstamuose vandens telkiniuose, kur vanduo nėra skaidrus ir matomumas prastesnis.
Pasidalinti įspūdžiais, susišildyti ir atsigaivinti po treniruotės vaikai gali užsukę į pirtį. Čia juos prižiūri baseino treneriai arba gelbėtojas.

Keliami uždaviniai:
-nuplaukti 50 m krauliu arba nugara naudojant pagalbines priemones;

-nuplaukti 50 m krauliu arba nugara pilnu suderinimu, rankų judesius derinant su kojų judesiais bei taisyklingu kvėpavimu.
Vaikų plaukimo rezultatai priklauso nuo treniruočių skaičiaus per savaitę, vaikų motyvacijos treniruotis, organizmo atsparumo ligoms,  grūdinimosi ir bendros drausmės treniruotės metu. Mūsų baseine 6–8 metų amžiaus grupėse užsiėmimai vyksta  vieną arba du kartus per savaitę. Tėvai gali pasirinkti kokiu intensyvumu jų vaikai lankys plaukimo treniruotes.

9 - 12+ metų grupė

Plaukimo treniruotės 9-12+ metų vaikams – „Delfinai“

Vaikų skaičius grupėje – 10-11 vaikų.

Daugelis vyresnio amžiaus vaikų, dėl ribotos aktyvios fizinės veiklos, nuolatinio sėdėjimo prie kompiuterio susiduria su laikysenos ir sveikatos problemomis. Plaukimas – viena iš galimybių palaikyti sveiką gyvenimo būdą, ugdyti naujus gerus įpročius, formuoti augantį jaunuolio kūną. Plaukimo treniruotėse 9-12 metų vaikams treneris dirba su 10-11 vaikų grupe. Nustatyta, kad toks vaikų kiekis yra optimaliausias darbui, kuomet treneris kiekvienam gali skirti pakankamai laiko treniruotės metu, aiškinant užduotis, taisant plaukimo techniką.  Plaukimo treniruotė prasideda nuo apšilimo sausumoje arba vandenyje. Pagrindinė dalis – mokymas plaukti trunka 30-45 min. Treneris dirbdamas su vaikais ir vertindamas situaciją, gali savo nuožiūra keisti treniruotės eigą. Plaukimo treniruočių metu vaikai mokosi išpūsti orą vandenyje, išsitiesti ir atsispyrus nuo sienelės slinkti vandens paviršiumi, gulint ant pilvo ir nugaros. Plaukikai mokomi plūdumo pratimų, slinkimo metu ant pilvo ir nugaros atlikti rankų judesius, derinant su kojų judesiais bei taisyklingu kvėpavimu. 9-12 metų vaikams skirtose plaukimo treniruotėse dominuoja pagrindiniai du stiliai – laisvasis stilius (kraulis) ir nugara, pradedamas mokyti trečiasis stilius – krūtine (brass). Užsiėmimų metu vaikai mokosi ne tik plaukimo, bet lavina  ir savo socialinius įgūdžius. Bendrauja su treneriu ir grupės draugais, sprendžia kilusias problemas, mokosi dirbti komandoje, ugdo ištvermę, savarankiškumą, atsakomybės jausmą. Užsiėmimo pabaigoje vaikai treniruojasi taisyklingai atlikti įvairius šuolius į vandenį: starto šuolį, nėrimą galva ir kt. Vaikams aiškinama kaip saugiai elgtis vandenyje, kaip įvertinti situaciją, ko patartina nedaryti nepažįstamuose vandens telkiniuose, kur vanduo nėra skaidrus ir matomumas prastesnis. Pasidalinti įspūdžiais, susišildyti ir atsigaivinti po treniruotės vaikai gali užsukę į pirtį. Čia juos prižiūri baseino treneriai arba gelbėtojas.

Keliami uždaviniai:
– nuplaukti 50–100 m krauliu arba nugara naudojant pagalbines priemones;

– nuplaukti 50–100 m krauliu arba nugara pilnu suderinimu, rankų judesius derinant su kojų judesiais bei taisyklingu kvėpavimu.
Vaikų plaukimo rezultatai priklauso nuo treniruočių skaičiaus per savaitę, vaikų motyvacijos treniruotis, organizmo atsparumo ligoms,  grūdinimosi ir bendros drausmės treniruotės metu. Mūsų baseine 9–12 metų amžiaus grupėse užsiėmimai vyksta  vieną arba du kartus per savaitę. Tėvai gali pasirinkti kokiu intensyvumu jų vaikai lankys plaukimo treniruotes.

Atmintinė ką reikia turėti atvykstant į baseiną :

  • Plaukimo kepurėlę:
  • Plaukimo akinukus;
  • Šlepetes:
  • Glaudes / maudymosi kostiumėlį;
  • Rankšluostį;
  • Higienos reikmenis.

Plaukimo priemones galite įsigyti mūsų baseine, žiūrėti čia